CEO Ripple przewiduje wzrost popularności IPO i atakuje Bitcoina

CEO Ripple Brad Garlinghouse przewiduje, że IPO staną się bardziej powszechne i popularne w świecie kryptowalut i technologi blockchain w 2020 roku. Oprócz tego atakuje on również Bitcoina w kwestii płatności oraz potencjału do stania się dużą siecią płatniczą. 

Dyrektor generalny Ripple przemawiając 23 stycznia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davous, zasugerował, że sam Ripple byłby jedną z firm ubiegających się o publiczne wejście na amerykańską giełdę papierów wartościowych.

„W ciągu najbliższych 12 miesięcy zobaczysz więcej IPO w świecie kryptowalut i blockchain. Nie będziemy pierwsi i nie będziemy ostatni, ale spodziewamy się, że będziemy liderem… to naturalna ewolucja dla naszej firmy.”

IPO (Initial Public Offering) jest procesem publicznego oferowania akcji firmy na giełdzie papierów wartościowych.  Z tego powodu czasami określa się go mianem „upubliczeniania” czy „przenesienia” akcji korporacyjnych na szerszy rynek.

Przemysł kryptowalut do tej pory koncentrował się na ICO (Initial Coin Offering), które ewoluowały w alternatywny model emisji dla młodych i innowacyjnych firm. Oszczędzały one wielu kłopotliwych procesów prawnych i regulacyjnych związanych z tradycyjną ofertą publiczną. Z czasem jednak z powodu wielu fałszych lub nieudanych ofert straciło ono zaufanie inwestorów, stąd duży wzrost zainteresowania IPO. Trend ten zdaniem Garlinghouse’a umocni się w najbliższej przyszłości, mimo trudnych do spełnienia, surowych wymagań stawianych wobec upubliczeniania firmy.

Bitcoin nie nadaje się do płatności

Podczas ostatniej rozmowy z Wall Street Journal, CEO Ripple w dość krytyczny sposób wypowiadał się na temat Bitcoina. W zasadzie stwierdził on, że BTC w tym momencie zupełnie nie nadaje się do płatności.

„Jestem pewny w kwestii BTC jako store of value, ale nie jako środek płatniczy. Nie chcesz używać BTC w Starbucks, ponieważ do czasu, gdy dostaniesz kawę, będzie zimna ”.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że Bitcoin za sprawą Lighting Network, jest doskonałą metodą płatności nawet w przypadku drobnych transakcji, z czego CEO Ripple najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy. Skutecznośc Lighting Network możecie sami sprawdzić korzystając z airdropa o którym niedawno pisaliśmy.

Mimo szumu, jaki Pan Garlinghouse zdaje się robić, cena XRP niestety nie ma się najlepiej. Porównując dane z 2019 roku Bitcoin zyskał 85% wartości, mimo, że nie był to dla niego najlepszy rok. Z drugiej zaś strony kryptowaluta Ripple okazała się być jednym z najsłabiej działających aktywów na rynku kryptowalut, spadając o 47%, tym samym osiągając najniższy poziom od dwóch lat.

A Ty co myślisz na temat wypowiedzi dyrektora generalnego Ripple? Daj znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.