CEO Apple przeciwny kryptowalutom. Uważa, że pieniądze muszą pozostać w rękach rządu

Chociaż Apple robi ogromne i znaczące ruchy w branży fintech i globalnych płatności, gigant technologiczny nie planuje na razie wkroczyć w przestrzeń kryptograficzną. Tim Cook, dyrektor generalny Apple Inc, powiedział niedawno, że jego firma nie planuje wprowadzenia własnej waluty cyfrowej. Podczas wywiadu z francuską gazetą finansową Les Echos, Cook powiedział, że sprawy związane z walutą powinny pozostać w rękach krajów i ich rządów.

Dodał:

„Naprawdę uważam, że waluta powinna pozostać w rękach krajów. Nie podoba mi się pomysł prywatnej grupy zakładającej konkurencyjną walutę. „Waluta, podobnie jak obrona, musi pozostać w rękach krajów, które są sercem ich misji.”

Powiedział również, że ludzie wybierają swoich przedstawicieli, by przejęli obowiązki rządu, a firm się nie wybiera, więc nie muszą tego robić.

Komentarz może nawiązywać do inicjatywy Facebooka, która rozwija projekt płatności stablecoinem o nazwie Libra – zaplanowane uruchomienie w 2020 roku. Projekt Libra został ostrzelany przez organy regulacyjne na całym świecie z powodu jego potencjalnego ryzyka dla stabilności finansowej i krajowej polityki pieniężnej.

Poglądy Cooka są nieco sprzeczne z wiceprezesem Apple Pay. Jennifer Bailey niedawno powiedziała, że firma „przygląda się rynkowi kryptowalut”. Bailey dodała ponadto, że kryptowaluty są „interesujące” i mają „długoterminowy potencjał”.

Praca Apple w FinTech i Blockchain

Chociaż kryptowaluty mogą nie pojawić się na liście Apple tak szybko jakbyśmy chcieli, firma robi duże ruchy w przestrzeni Fintech. Apple przytacza ogromną szansę w globalnym przemyśle płatniczym i pracuje nad wprowadzeniem swoich usług Apple Pay na rynek.

W sierpniu 2019 gigant technologiczny wprowadził Apple Card we współpracy z gigantem bankowym Goldman Sachs i gigantem usług płatniczych MasterCard. Aby konkurować z istniejącymi graczami rynkowymi, takimi jak PayPal, Square Cash i Venmo, Apple oferuje nagrody Dail Cash użytkownikom kart Apple Card i Apple Pay.

Z karty Apple Card można korzystać zarówno w sklepach internetowych, jak i fizycznych. Wprowadzając Apple Card, gigant technologiczny chce przyspieszyć wprowadzenie Apple Pay, dając firmie przewagę w obszarze portfela cyfrowego.

Poza tym Apple chce także wkroczyć w przestrzeń blockchain. Na początku tego roku, w lutym 2019 roku, archiwizacja SEC zasugerowała, że Apple chce zbadać wykorzystanie technologii blockchain do pozyskiwania minerałów. Gigant technologiczny wykazał również gotowość do udziału w tworzeniu przewodników dotyczących blockchain.

To wyraźnie pokazuje, że wszyscy giganci technologiczni postrzegają kryptowaluty na różne sposoby. Facebook jest dość uparty w dążeniu do realizacji swoich planów Libra w ciągu ostatnich kilku miesięcy i napotyka kilka przeszkód regulacyjnych. Czy niechęć Apple’a do udziału w branży kryptowalutowej sprawi, że Librze będzie ciężej dostosować się do rynku? Spekulacji czas start.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.