Bobby Lee: Bitcoin wyprzedzi złoto pod każdym względem. 500 tys. USD za 1 BTC do końca 2028 roku…

Znany w branży kryptowalut, Bobby Lee powiedział, że kapitalizacja Bitcoina przewyższy kapitalizację rynkową złota, a ostatecznie może być wart 1 milion USD.

Lee był współzałożycielem chińskiej giełdy kryptowalut BTCC, teraz prowadzi startup portfela Bitcoinowego. W serii tweetów z 10 listopada, Lee stał się teraz głównym punktem odniesienia w rozszerzającej się debacie na temat Bitcoin kontra złoto.

Lee: Kapitalizacja BTC wyniesie 8 bilionów dolarów

Limit rynkowy złota wynosi 8 bilionów dolarów, a bitcoin to zaledwie 160 miliardów dolarów. Spekulanci wskazują na około pięćdziesiąt razy mniejszą ogólną wartość BTC. Lee uważa, że „przewrócenie/dogonienie” może nastąpić do 2028 roku.

„Przewiduję, że #flippening nastąpi w ciągu 9 lat, a $ BTC wzrośnie powyżej 500 000 $”, napisał Lee

Podobnie jak wielu innych, Lee oparł swój argument na sukcesie Bitcoina na zmniejszającej się podaży dzięki zmniejszeniu nagród za blok. Podkreśla, że w następnej dekadzie ilość bitcoinów wydanych górnikom za każdy blok zmniejszy się trzy krotnie. To tak jakby z góry ustalić możliwości wydobywania złota. Lee dodał:

„W 2028 roku dzienna nowa produkcja będzie wynosić ~ 225 BTC – roczna inflacja mniejsza niż 0,5%. BTC Bardziej unikatowy od złota! ”

Drukowanie pieniędzy da nam BTC po 1 mln dolarów

Jego argumenty pokrywają się z przewidywaniami dobrze ugruntowanego modelu nakreślającego cenę Bitcoina – ( Stock-to-Flow), czyli zapasy do przepływu.

Lee, przewiduje znacznie wyższe ceny Bitcoina w drugiej części następnej dekady lub później. Uważa, że ​​w przypadku kontynuowania globalnego drukowania pieniędzy możliwe jest uzyskanie ceny w wysokości 1 miliona dolarów. Chociaż PlanB, analityk działający głównie na mediach społecznościowych podziela zdanie wzrostu przyszłej wartości BTC to jednak twierdzi, że drukowanie pieniędzy może ostatecznie zatrzymać działanie modelu Stock-to-flow.

„Byłbym szczęśliwy, gdyby model Stock-to-Flow utrzymał się przez kolejne 2 lub 4 halvingi. Zwłaszcza, że ​​BTC jest mierzone w $… kto wie, co się stanie z dolarem, jeśli FED będzie nadal dodrukowywał więcej pieniędzy) ”, napisał na Twitterze, analityk PlanB.

Bitcoinerzy vs. złociarze

Idea, by Bitcoin stał się alternatywnym magazynem wartości dla złota , nadal ma jeszcze wielu swoich przeciwników. W ostatnim czasie, jednym z najbardziej aktywnych zwolenników złota jest Peter Schiff. Stał się sławny z powodu jego publikacji poruszających kwestie porównawcze BTC do złota.

W zeszłym tygodniu Schiff argumentował, że Chiny potencjalnie wspierają złotem swoją przyszłą cyfrową walutę emitowaną przez państwo, co może stanowić „niedźwiedzi” znak dla Bitcoina.

Równie głośno o Bitcoinie wypowiada się Max Keizer, który nadal opowiada się za dominacją kryptowalut w mainstreamowych mediach.

W jednym z odcinków swojego raportu Keizera, w zeszłym tygodniu powiedział, że zdolność do samodzielnego rozdzielania się Bitcoina na drobniejsze części automatycznie czyni go bardziej odpowiednim do transakcji niż złoto lub waluty fiducjarne.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.