Blockchain najbardziej pożądanym hard skillem w 2020

Według nowego badania przeprowadzonego przez edukacyjną filię profesjonalnej sieci społecznościowej LinkedIn, blockchain będzie najbardziej pożądaną twardą umiejętnością (tzw. hard skill) w 2020 roku. Popyt na specjalistów z tym związanych już jest ogromny i ma on tylko rosnąć w ciągu tego roku.

Inżynierowie blokchain najbardziej poszukiwani?

Umiejętności związane z technologią blockchain będą najbardziej pożądanymi umiejętnościami w 2020 roku. Do takich wniosków doszedł LinkedIn, czyli międzynarodowy serwis społecznościowy, który łączy pracowdawców ze specjalistami i pozwala nawiązać kontakty zawodowo-biznesowe.

Z najnowszych badań wynika, że blockchain znajduję się na szczycie listy najczęściej poszukiwanych umiejętności twardych na LinkedIn. W poście na blogu LinkeedIn Learning z 13 stycznia zamieszczono listę najbardziej pożądanych umiejętności twardych i miękkich według portalu i blockchain zajmuję pierwsze miejsce z pierwszej kategorii.

Umiejętności twarde odnoszą się do zdolności pracownika do wykonania określonego zadania i obejmują specjalistyczną wiedzę i umiejętności techniczne. Wśród nich możemy wyróżnić tworzenie oprogramowania, rachunkowość podatkowa lub wiedza z zakresu prawa patentowego. Tymczasem umiejętności miękkie odnoszą się bardziej do sposobu wykonywania tych zadań – do tego, jak pracownicy się dostosowują czy podejmują decyzje. Jako najbardziej pożądane wymieniono kreatywność, perswazja, współpraca, zdolność adaptacji oraz inteligencja emocjonalna.

W badaniu przeanalizowano wyłącznie miasta mające conajmniej 100 000 zarejestrowanych członków LinkedIn i porównano popyt na pracowników do wykwalifikowanych osób potrafiących zaspokoić rynek.

Jak zatem zacząć karierę w blockchain?

Otóz na początek trzeba posiadać umiejętności informatyczne i mieć spore zaplecze z języków programowania, algorytmów czy projektowania kodu. Im więcej specjalistycznej wiedzy z tej dziedziny będziesz posiadał, tym lepiej dla Ciebie.

Jeśli posiadasz powyższe umiejętności oraz interesujesz się tematem kryptowalut, może warto spróbować swoich sił właśnie w tej branży? Aktualnie wiele globalnych firm, takich jak IBM, Oracle, JPMorgan, Amazon czy nawet Microsoft aktywnie wdraża technologie blockchain i szuka specjalistów z nią związanych. Wynagrodzenia, jak możecie się domyślić, są naprawdę ogromne.

Jest to zdecydowanie temat warty zainteresowania, który po odpowiednim wyedukowaniu może przynieść świetnie płatną pracę.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.