Jak blockchain może pomóc zwalczać epidemię?

BlockDown 2020 to wirtualna, dwudniowa konferencja na której poruszane są zagadnienia technologii blockchain oraz jej zastosowań. Podczas dyskusji panelowych zostały poruszone tematy dotyczące technologii blockchain podczas i poza COVID-19.
Pierwszego dnia pełnej wrażeń, wirtualnej konferencji, głównym mówcą był Jorge Sebastiao, CTO Eco-System Huawei Technologies. Przedstawił on kilka zalet blockchaina, które mógłby znacznie poprawić skuteczność walki z wirusami podczas pandemii w dzisiejszych czasach.

Blockchain to technologia zaufania. Jak więc technologia zaufania pomoże nam udoskonalić rzeczywistość, która rozwiąże trapiące nas dzisiaj problemy?

Jednym z wielu problemów z, którymi dzisiaj mamy okazję się zmierzać to to fałszywe wiadomości (fake newsy). Blockchain może pomóc nam lepiej zidentyfikować, które źródła informacji są zgodne z prawem i najbardziej dokładne, a tym samym godne zaufania.

Obszary w, których blockchain może zapewnić wartość i być użyteczny podczas kwarantanny:

 • Łańcuch dostaw
  Brak autentyczności produktów higieny na czas kwarantanny, takich jak maski. Blockchain może pomóc w potwierdzeniu autentyczności tych produktów.
 • Wyniki testów
  Od chwili gdy ludzie zaczęli produkować fałszywe testy, osoby nie znające się na tym mogą mieć trudności z oceną czy dany test naprawdę zadziała. Ponadto istnieje również potrzeba sprawdzenia, czy wyniki testu są rzeczywiście twoje. Blockchain to rozwiąże.
 • Kwarantanna
  Dzięki połączeniu blockchain z GPS osoby mogą z łatwością śledzić i zweryfikować miejsce osób przebywających na kwarantannie co mogło by zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusa.
 • Globalne udostępnianie informacji
  Rządy muszą dzielić się dużą ilością informacji ze swoimi ludźmi. Szpitale i lekarze również muszą przekazywać ważne informacje. Blockchain zapewnia warstwę zaufania i łatwość przesyłania informacji.
 • Ochrona dokumentacji medycznej
  Blockchain to technologia wykorzystująca elementy szyfrowania i podpisu cyfrowego, które pomagają zapewnić ten rodzaj ochrony. Poza tym może umożliwić ludziom posiadanie przenośnej dokumentacji medycznej, którą można łatwo zweryfikować przy jednoczesnym zachowaniu prywatności.
 • Unikanie oszustw
  Kraje takie jak Stany Zjednoczone podjęły działania, aby zapewnić swoim obywatelom nadzwyczajną pomoc finansową. Jest to okazja dla pozbawionych skrupułów zaangażowania się w nieuczciwe działania. Technologia Blockchain może odpowiednio temu zapobiec.
 • Testy szczepionkowe
  Konieczne jest zapewnienie dokładnych i wiarygodnych wyników. Blockchain może zapewnić przeprowadzenie odpowiednich testów.

Wyżej wymienione obszary to miejsce w których blockchain mógłby zostać zastosowany. Znacie jeszcze jakieś, które odgrywają równie ważną rolę w skuteczności działań podczas kwarantanny i epidemii? Dajcie znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.