Bitcoin wykorzystuje dużo energii. To prawda, ale jakiej?

Bitcoin zużywa więcej energii niż niektóre kraje. Wiele osób mogłoby rzec na to: „Co za brednie! Nie dość, że bezużyteczny to jeszcze marnuje nam energię… Czy tak jest naprawdę ? Zdaniem wielu naukowców i badaczy, bitcoin może okazać się wystarczająco silny i użyteczny, aby zmienić sposób używania energii elektrycznej na świecie. Zapewne mało osób zdaje sobie z tego sprawę iż Bitcoin ma nie skromną historię jeśli chodzi o wykorzystanie dużej ilości energii. W 2018 roku zużył mniej więcej tyle samo energii, co Węgry. Obiektywnie rzecz biorąc, to dużo energii. Jak więc górnicy mogą wydobywać kryptowaluty w bardziej opłacalny sposób? Energia odnawialna oczywiście.

Bitcoin i energia odnawialna

Na pierwszą myśl wydaje się to bardzo prostym rozwiązaniem. Rozmawiając z przeciętną osobą, która nie myśli o energii odnawialnej, a przez większość czasu rozmyśla o własnych kosztach energii i próbuje porównać to z ilością energii zużywanej przez górników, nigdy nie będziemy w stanie oszacować dokładnych kosztów wydobywania.

Aktualnie, na naszym niedźwiedzim rynku, większość górników (prawdopodobnie około 90 procent) korzysta z odnawialnych form energii: (słonecznej, wiatrowej, wodnej itp.). Wielu znanych sceptyków oraz realistów ze świata krypto, ze względu na aktualną sytuacje i wartość topowej kryptowaluty, twierdzi nawet, że nie można jej wydobywać z zyskiem bez użycia energii odnawialnej. Te formy pozyskiwania prądu są znacznie tańsze niż tradycyjne formy energii, których świat używa od około 100 lat.

Czy większość budynków na całym świecie wykorzystują energię odnawialną do zasilania samych siebie? Oczywiście, że jest to znaczna mniejszość… Wracając do powyższego stwierdzenia, wtedy gdy ludzie myślą, że Bitcoin zużywa dużo energii, to muszą mieć to na uwadze, że to głównie zielona energia. Porównajmy to z resztą świata, która opiera się głównie na spalaniu paliw kopalnych, bitcoin pod względem zasilania jest znacznie bardziej „zielony” i przyjazny środowisku.

Ponieważ górnictwo Bitcoina to biznes, górnicy zawsze starają się obniżyć koszty wydobycia. Aby to zrobić, muszą uczynić energię odnawialną bardziej wydajną. Zmusza to firmy do inwestowania w zwiększanie wydajności naszej obecnej energii odnawialnej. Jeśli im się to uda, to nie tylko pomagają w osiąganiu zysków, ale pomagają ludzkości w korzystaniu z zielonej energii taniej i wydajniej.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.