Bitcoin w górę o ponad 40%. Rekordy obrotu kontraktami BTC na platformie Bakkt

Ogłoszenie oficjalnej daty premiery uruchomienia platformy Bakkt było dla wielu inwestorów nowym obszarem na spekulacje. Znaczna ich większość twierdziła, że start platformy Bakkt, inaczej: otworzenie furtki dla inwestorów instytucjonalnych(tych ze znacznie większym kapitałem) przyczyni się do ponownych impulsów wzrostowych. Inni zaś spekulowali, iż cena spadnie tak szybko i nagle, że nikt nie zdąży uciąć strat.

Ostatni fail start?

Gdyby przyjrzeć się bardziej platformie Bakkt i jej realnym zastosowaniom to okazuje się, że zarówno byczy scenariusz jak i niedźwiedzi może pozytywnie przysłużyć się całemu rynkowi kryptowalut. Byczy oznaczałby, że tzw. „grube ryby”(inwestorzy instytucjonalni) wraz z uruchomieniem platformy zaczęli by skupować Bitcoina, ponieważ kontrakty terminowe na nim były fizyczne. Inwestor musiałby posiadać „fizycznie” bitcoina by mieć możliwość handlu kontraktami. Scenariusz spadków mówiłby nam, że w dniu premiery platformy cena bitcoina spadnie do poziomów w których większy gracze chcieli by zapłacić.

Pomimo bezpiecznej oferty inwestycji, inwestorzy chcieli się upewnić czy platforma działa należycie badając ja na pierwszych, mniejszych graczach? Nie wykluczone jeśli mowa tutaj o naprawdę DUŻYCH kwotach. Dwa scenariusze, dwie różne strony lecz cel ten sam – wzrostowy. Tu powstaje nam nawet ciekawe zjawisko. Nie ważne co by się działo, spekulanci i tak snują na korzyść rynku.

Chiny powodem silnego wzrostu?

Cena Bitcoina od wczoraj wzrosła z ok. 7400$ na dzisiejsze poziomy do prawie 10500$. To ruch w górę o +/- 3100$, o ponad 40% w nieco ponad dobę. Tak silnego  impulsu nie widzieliśmy od bardzo dawna. Jak donoszą nasze zagraniczne źródła powodem wzrostu jest prawdopodobnie opinia prezydenta Chin Xi Jinping, w której wezwał kraj do przyspieszenia wdrażania technologii blockchain jako podstawy innowacji. Xi wypowiedział się na sesji Komitetu Politycznego w sprawie trendów technologii blockchain 24 października.

Xi podkreślił, że wdrożenie zintegrowanych technologii blockchain ma kluczowe znaczenie dla promowania innowacji technologicznych i przekształcania przemysłu. Powiedział komisji:

„Musimy po poprostu potraktować blockchain jako przełom dla niezależnych innowacji kluczowych technologii. Obrać właściwe kierunki jej zastosowania, zwiększyć inwestycje, skupić się na szeregu kluczowych technologii oraz przyspieszyć rozwój blockchain i innych innowacji przemysłowych”.

Blockchain, a nie Bitcoin oraz wyścig zbrojeń w walucie cyfrowej

Nacisk Xi na większą adopcję blockchain odbywa się na tle odwiecznej niechęci Chin do kryptowalut. Władze w tym kraju po raz pierwszy zakazały ICO w 2017 roku, rykoszetem dostało się również kryptowalutowym giełdom.

Nic dziwnego, że jedyną kryptowalutą, z którą chiński rząd nie wydaje się mieć problemu, jest proponowana cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC). Mimo wielu plotek dotyczących daty wypuszczenia ich krajowej waluty cyfrowej, urzędnicy z chińskiego banku centralnego w zeszłym miesiącu powiedzieli, że nie ma harmonogramu uruchomienia CBDC.

Chiny stawiają na technologię, nie na Bitcoina, zatem czy aby na pewno wszyscy dobrze zinterpretowali ich stanowisko? Nie mniej jednak, Bitcoin na tą chwilę wydaje się być „ikoną, symbolem” technologii blockchain.

Padają rekordy obrotu kontraktami BTC na platformie Bakkt

W pierwszym dniu funkcjonowania furtki dla inwestorów instytucjonalnych obroty na Bakkt nie były zadowalające. 9 BTC to liczba na którą niektórzy inwestorzy patrzyli i dosłownie się śmiali. Na naszych social mediach pisaliśmy dokładnie czym jest platforma Bakkt i jakie korzyści da rynkowi BTC na przestrzeni następnego roku czy dwóch. Naszym zdaniem to zabieg długoterminowy, który zaskoczy wielu „uliczniaków”. Tak się właśnie dzieję. Wczoraj wraz ze wzrostem ceny zanotowaliśmy kolejne rekordy obrotu kontraktami futures BTC. Poinformowano o tym na oficjalnym twitterze platformy handlowej:

Z 9 BTC na 1179 BTC daje nam ponad 13000% wzrostu obrotu w zaledwie miesiąc. Więcej o platformie Bakkt i jej znaczeniu dla rynku kryptowalut możecie poczytać w tym artykule lub w naszym wpisie na facebooku. Dodatkowo na twitterze możemy przeczytać, że pojawią się nowe rodzaje kontraktów na BTC oraz nowe produkty.


Aktualna cena Bitcoina to $ 50,950.00 . Jego volumen wynosi $ 45.77 B, a kapitalizacja kształtuje się na poziomie $ 950.41 B. Cena w ciągu ostatnich 24h zmieniła się o 5.33%.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.