Bitcoin po 55.000$ po halvingu w 2020 roku?

Cena Bitcoina może osiągnąć poziom 55 000 USD w 2020 lub 2021 roku zgodnie z nowym modelem prognozowania kursu, który uwzględnia malejącą podaż bitcoinów jako bezpośredni czynnik wzrostu wartości rynkowej. Analityk rynku Bitcoina, PlanB, podzielił się kolejnym interesującym wykresem przedstawiającym efekt rosnącego niedoboru spowodowanego halvingiem bitcoina w maju 2020 roku. Zakłada on, że stosunek zapasów do przepływu bezpośrednio wpływa na kurs na podstawie danych historycznych. Ilość wydobywanych bitcoinów zmniejsza się co każde 4 lata. Jest to moment, w którym nagroda dla górnika za nowo odkryty blok spada o połowę. Ten moment nazywany jest właśnie halvingiem.

„Hipoteza zawarta w tym badaniu mówi, że niedobór w stosunku do przepływu, bezpośrednio napędza wartość”. Model łączy także inne dane, takie jak prawo energetyczne, a także historyczne fraktale.

Saifedean Ammous mówi o niedoborze pod względem stosunku zapasów do przepływu (SF). Wyjaśnia, dlaczego złoto i bitcoin różnią się od towarów konsumpcyjnych, takich jak miedź, cynk, nikiel, mosiądz, olej. : po prostu mają wysokie SF.

„W przypadku każdego towaru konsumpcyjnego […] podwojenie produkcji będzie przyćmiewać wszelkie istniejące zapasy, powodując załamanie cen i szkodząc posiadaczom. Dla złota skok cen, który powoduje podwojenie rocznej produkcji, będzie nieznaczny, zwiększając zapasy o 3% zamiast 1,5%. ”

„To właśnie niezmiennie niski poziom dostaw złota jest podstawowym powodem, dla którego zachował on swoją rolę monetarną w historii ludzkości”.

„Wysoki stosunek ilości złota do przepływu czyni go towarem o najniższej elastyczności cenowej podaży”.

„Istniejące zapasy bitcoinów w 2017 r. Były około 25 razy większe niż nowe monety wyprodukowane w 2017 r. Jest to nadal mniej niż połowa stosunku do złota, ale około roku 2022 stosunek zapasów bitcoina do przepływu wyprzedzi ten stosunek do złota ”- Ammous [5]

SF = zapas / przepływ

Zapasy to wielkość istniejących zapasów lub rezerw. Przepływ to roczna produkcja. Zamiast SF ludzie używają również tempa wzrostu podaży (przepływ / zapasy).

Przewidywana wartość rynkowa bitcoinów po halvingu w maju 2020 roku wynosi 1 trylion usd, co przekłada się na cenę bitcoina w wysokości 55 000 USD.

Kolejny halving zmniejszy nagrodę bloku z 12,5 do 6,25 BTC w maju 2020 roku. To oczywiście zmniejszyłoby podaż bitcoina na rynku i mogłoby mieć ogromne konsekwencje dla ceny. Ostatnie zmniejszenie o połowę miało miejsce latem 2016 roku. W tym okresie cena bitcoin rozpoczęła swój bul run który przyniósł nam historyczne maksimum wartości wynoszące prawie 20 000 USD. Następny halving prawdopodobnie będzie miał znaczący wpływ na rynek, ponieważ historia często lubi się powtarzać.

„Każdy halving bitcoina podwaja wartość rynkowa a jego cena wzrasta 10-krotnie,” zauważa PlanB. „To jest stały czynnik”.

„Jeśli trend się utrzyma, kolejny halving może spowodować, że wycena Bitcoina będzie bliższa złotu.”

Ponieważ halvingi mają tak duży wpływ na SF to analityk obstawia, że do następnego będzie bardzo zielono na wykresach… Następny halving to maj 2020. Obecny SF 25 będzie podwójny do 50, bardzo blisko złota (SF 62).

Bitcoin vs. złoto

Bitcoin jest pierwszym na świecie cyfrowo rzadkim obiektem i często nazywany „złotem internetu”, „cyfrowym złotem” lub „Złotem 2.0”.

Oprócz tego, że jest rzadki ą jego ilość jest ograniczona, może być łatwo przechowywany i wysyłany przez Internet, radio, a nawet satelitę. Dlatego nie jest to zdziwieniem, dlaczego niektórzy przewidują, że stanie się bardziej popularna wymianą wartości niż złoto. „Wierzymy, że bitcoin jest lepszy w byciu złotem niż złotym” – powiedział bliźniak Winklevoss na początku tego roku.

Jeśli Bitcoin rzeczywiście podąża za historycznymi wzorcami cen, cena 55 000 USD przy 1 trylionie USD jest bardzo prawdopodobna.

W obiegu mamy 17,6 miliona bitcoinów wydobywających się obecnie z 21 milionów. Rynek pochłania obecnie około 1800 bitcoinów dziennie lub inaczej: około 7 milionów dolarów. Co więcej, kolejne zmniejszenie o połowę oznacza, że ​​stopa inflacji spadnie poniżej dwóch procent, czyli poniżej celu inflacyjnego Rezerwy Federalnej.

Innymi słowy, malejąca podaż bitcoinów będzie odczuwana przez rynki w ciągu następnej dekady. Czyżby wizjonerzy przyszłości bitcoina i jego wartości, tacy jak: Tim Draper, Mike Novogratz i Tom Lee obstawiają dobre zakłady?

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.