Bitcoin idzie w parze ze złotem. Korelacja wzrosła dwukrotnie

Jest wielu opiniotwórców, którzy twierdzą, że pierwsza pod względem kapitalizacji kryptowaluta (Bitcoin) jest złotem internetu. Niektórzy mówią o Bitcoinie, że jest druga wersją złota (złoto 2.0). Dane, które opublikował ostatnio Bloomberg informują, że korelacja między bitcoinem a złotem wzrosła dwukrotnie. Wskaźnik koroleracji w ciągu ostatniego roku wyniósł 0,466, zaś w ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrósł spiralnie do 0,837. (Współczynnik korelacji 1 wskazuje, że aktywa poruszają się idealnie tak samo, podczas gdy -1 pokazuje zmianę w dokładnie przeciwnych kierunkach).

Bloomberg podkreśla, że ​​trzy miesiące danych z handlu nie są na tyle wystarczające, aby wyciągnąć wnioski statystyczne, ale trend ten nie powinien być ignorowany – inwestorzy zawsze szukają schronienia w czasach zawirowań. Coś podobnego wydarzyło się w 2016 roku, kiedy Wielka Brytania ogłosiła wyjście z Unii Europejskiej, co spowodowało gwałtowny skok funta. Od tego czasu niepewność gospodarcza i polityczna dostarczyła więcej dowodów na to, że Bitcoin dołączył do złota jako alternatywa zabezpieczająca.

„Na bitcoiny wpływają nie tylko siły rynkowe”, dodaje Bloomberg. Stablecoin Tether, prawdopodobnie odgrywa główną rolę w płynności rynków kryptowalutowych i ma wpływ na BTC. Cena Bitcoina od czerwca zmierza w tym samym kierunku co złoto. To nie mogło pozostać niezauważone.


Aktualna cena Bitcoina to $ 45,687.00 . Jego volumen wynosi $ 73.99 B, a kapitalizacja kształtuje się na poziomie $ 859.47 B. Cena w ciągu ostatnich 24h zmieniła się o -4.84%.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.