Binance wprowadza nowy blockchain kompatybilny z Ethereum

  • Binance ma wprowadzić nowy blockchain kompatybilny z Ethereum
  • Natywnym tokenem nowego blockchaina od Binance będzie BNB, tym samym będzie wspierać jego staking
  • Ten ruch wydaje się stawiać Binance w bezpośredniej konkurencji z Ethereum

Giełda kryptowalut Binance wprowadza nowy blockchain kompatybilny z Ethereum, z BNB jako rodzimym tokenem. Nazwany „Binance Smart Chain” (BSC), nowy blockchain miałby funkcje inteligentnych kontraktów, takie jak ma Ethereum.

„Pierwszą praktyczną i powszechnie stosowaną platformą Smart Contract jest Ethereum. Aby skorzystać ze stosunkowo dojrzałych aplikacji i społeczności, BSC decyduje się być kompatybilnym z istniejącą siecią główną Ethereum ”, powiedziało Binance w białej księdze opublikowanej w piątek.”

Binance obsługuje już swój natywny blockchain o nazwie Binance Chain (BC), który zasila jego zdecentralizowaną giełdę Binance DEX. Ponieważ w pełni „nie zapewnia wystarczającej swobody i elastyczności twórcom zdecentralizowanych aplikacji (dApps)”, Binance wprowadza kolejny natywny blockchain.

BSC działałby równolegle do BC i byłby interoperacyjny.

„Binance DEX pozostanie płynnym miejscem wymiany aktywów w obu łańcuchach. Ta architektura dwułańcuchowa umożliwi użytkownikom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji i zasobów cyfrowych na jednym blockchainie oraz skorzystanie z szybkiego handlu”, powiedział Binance.

BNB Staking

Warto zauważyć, że natywnym tokenem Binance Smart Chain byłby BNB, umożliwiając tym samym posiadaczom tokenów udział w stakingu i zdobywanie nagród. Wszyscy walidatorzy BSC w bieżącym zestawie walidatorów zostaną nagradzani transakcyjnymi opłatami za gaz w BNB.

Giełda kryptowalut powiedziała ponadto, że BSC będzie obsługiwać wszystkie istniejące narzędzia Ethereum wraz z szybszymi i tańszymi transakcjami.

Ten ruch wydaje się stawiać Binance w bezpośredniej konkurencji z drugim co do wielkości publicznym blochchainem Ethereum.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.