Binance wesprze nową aktualizację Ethereum

Kolejny dzień, kolejne informacje na temat Ethereum. Jedna z największych giełd kryptowalutowych Binance, zdecydowała się wspierać Ethereum podczas wdrożenia kolejnej aktualizacji sieci. Muir Glacier, bo tak będzie nazywała się aktualizacja, zostanie wprowadzona w 9 200 000 bloku blochchainu ETH.

Zgodnie z wpisem na blogu z dnia 30 grudnia, Binance pomoże we wprowadzeniu niedawno ogłoszonej aktualizacji sieci Ethereum, poprzez zawieszenie wpłat i wypłat ETH na platformie. Zostaną one zawieszone przed blokiem 9 200 000, który został wybrany do przeprowadzenia aktualizacji. Zabieg ten ma na celu ułatwienie Ethereum całego procesu.

Dodatkowo, mimo zablokowania wpłat i wypłat ETH na Binance, ma to nie wpłynąć na handel na giełdzie, który ma działać tak jak zazwyczaj. Wpłaty i wypłaty zostaną ponownie otwarte, gdy giełda uzna, że zaktualizowana sieć jest stabilna. Ponadto, Binance zakomunikował, że nie wyda osobnego komunikatu na ten temat. Giełda jedynie zaleca wykonanie planowanych transakcji przed aktualizacją.

Ethereum nie zwalnia tempa

Minął ledwo ponad miesiąc od ostatniego hard fork’a sieci a już czeka nas kolejna aktualizacja. Muir Glacier zostanie uruchomiona w sieci głównej 1 stycznia 2020 roku na bloku 9 200 000. Data może jednak nieznaczenie ulec zmianie ze względu na zmienne czasy i strefy czasowe bloków. Dokładne statystyki bloków w czasie rzeczywistym można sprawdzić na stronie Etherenodes.org.

Według posta na blogu autorstwa Ethereum Cat Herders, społeczności zajmującej się rozwojem sieci, Muir Glacier ma tylko jedną propozycje ulepszenia, EIP 2384. Projekt ma na celu opóźnienie tak zwanej „bomby trudności”, która ma trwać 4 000 000 bloków, czyli około 611 dni.

„Bomba trudności” Ethereum, to mechanizm, który ma stopniowo tworzyć bardziej skomplikowany proces generowania nowych bloków. Poza tym ma on ostatecznie doprowadzić sieć do algorytmu proof-of-stake. Dokładniejsze wytłumaczenie całego mechanizmu znajduje się w zamieszczonym poście.

Dodatkowo Cat Herders wyjaśnili, że aktualizacja jest konieczna do wprowadzenie po ostatnim hard fork’u Istanbul z 7 grudnia. Wynika to z uwagi na problemy z przewidywaniem czasu wybuchu „bomby trudności”.

Zaleca się , aby górnicy i operatorzy węzłów, którzy nie przeszli aktualizacji Istanbul jak najszybciej uaktualnili swojego klienta do najnowszej wersji. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem Fundacji Ethereum, węzły powinny zostać zakutalizowane do 30 grudnia 2019 roku.

A Wy co myślicie o całej sytuacji? Czy pomoc ze strony Binance będzie wystarczającym wsparciem dla Ethereum? Dajcie znać w komentarzach!

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.