Binance uruchomi projekt podobny do Libry. Venus is coming

Giełda Binance ogłosiła dziś swoje nowe plany. Dotyczą one wprowadzenia kolejnego, nowego projektu, którego nazwa brzmi Venus. Inicjatywa maj na celu opracowywanie lokalnych stablecoinów i aktywów cyfrowych powiązanych z walutami fiducjarnymi na całym świecie. Binance chce nawiązywać coraz więcej współprac i partnerstw z rządami, korporacjami, firmami technologicznymi, innymi firmami kryptowalutowymi oraz projektami, które są bardziej zaangażowane w „większy” ekosystem blockchaina. Bianance podkreśla iż, wszystko to by wzmocnić kraje rozwinięte i rozwijające się do stymulowania nowych walut.

Dzięki istniejącemu już globalnemu ekosystemowi blockchain firma Binance posiada już technologię łańcucha publicznego i system płatności transgranicznych do bezpiecznego działania nowych stablecoinów. Od czasu swojej premiery w kwietniu ubiegłego roku, Binance Chain działa bezpiecznie i solidnie oraz wydano na nim szereg stablecoinów, w tym BTC-pegged (BTCB) oraz Binance BGBP (BGBP), które powiązane są z funtem brytyjskim. Binance zapewni wsparcie techniczne w pełnym procesie, system kontroli ryzyka zgodności i sieć współpracy wielowymiarowej w celu budowy Venus, wykorzystując istniejącą infrastrukturę i instytucje regulacyjne.

Binance śladem Libry?

Binance otwarcie ogłasza iż, szukają dodatkowych partnerów rządowych, firm i organizacji cieszących się dużym zainteresowaniem i wpływami w skali globalnej. Ewidentnie firmie zależy na współpracach w celu stworzenia nowych otwartych sojuszy i zrównoważonej społeczności zachęcając „podobnie myślących ludzi i organizacje do kontaktu z Binance i wspólnego omawiania nieskończonych możliwości cyfrowego świata.”

Facebook już na samym starcie przy tworzeniu swojego projektu o nazwie „Libra” zyskał takich partnerów i akcjonariuszy o, których wiele firm mogłoby sobie pomarzyć. Binance jednak, nie zwalnia tempa i zapewne chcieliby równie dobrze roznieść się rozgłosem wśród crypto społeczności nawiązując współprace, które nie są na porządku dziennym, a przynajmniej w crypto świecie. Właście dlatego projekt Libra zyskał tak na popularności. Topowe „współprace”, a przynajmniej wsparcie od topowych firm. Pomimo, że firma Binance jest bardzo rozpoznawalna w świecie kryptowalut to nadal pojawia się bariera rozwojowa, która nie pozwala na zawieranie partnerstw na taką skalę jak facebook. Binance ewidentnie podąża za trendami, ponieważ nowy projekt Venus jest bardzo zbliżony do właściwości projektu Libra.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.