Binance przejmie CoinMarketCap!? Transakcja warta 400 mln USD

The Block, strona z wiadomościami na temat kryptowalut, informuje, że wiodąca giełda Binance przejmie CoinMarketCap (CMC) za oszałamiającą kwotę 400 milionów dolarów. Ta kwota sprawia, że ​​jest to jedno z największych przejęć platformy śledzenia coinów w historii

CMC jest niezbędny dla traderów i inwestorów

CoinMarketCap to nie tylko strona służąco do śledzenia kursów kryptowalut. Zawiera rzetelne informacje o ponad 2000 tokenów i przyciąga miliony unikalnych odwiedzających każdego miesiąca. 37 milionów wyświetleń w lutym 2020 to bardzo dobry wynik jak na branżę kryptowalut. Nie jesteśmy pewni, ale to chyba najczęściej odwiedzana strona i najbardziej popularna na całym świecie wśród użytkowników walut cyfrowych. Z pewnością popularności nie można jej odmówić jak i samych możliwości zarobkowych.

similarweb.comBranża, choć cały czas rozwijająca się i powodująca liczne zakłócenia nastrojów inwestorów, musi zawsze mieć wiarygodne źródło cen i nowych ofert. Musi mieć także postronnie opisane giełdy, które z nich są najbardziej płynne, które pary są najbardziej aktywne oraz, które wolumeny giełd maleją w porównaniu z innymi.

CoinMarketCap jednak nadal wydaje się zajmować pierwsze miejsce wśród stron oferujących możliwość śledzenia danych kryptowalut. Za konkurencję możemy tutaj przedstawić np. CoinGecko czy CoinPaprika – strona prowadzona przez Polaków, oczywiście zachęcamy do korzystania i wspierania.

CMC ma jednak swoją mroczną przeszłość. Na przykład zostali oskarżeni o to, że nie usunęli z listy giełd, które wcześniej okazały się prać brudne pieniądze przez co oszukały mnóstwo ludzi. Ponadto nawet nie usunęli z listy projektu Bitconnect, mimo że to model Ponzi. Dajcie znać w komentarzy z której strony korzystacie najczęściej w celu sprawdzenia aktualnych kursów. Jesteśmy ciekawi waszych opinii.

Czy Binance przejmie pełną kontrolę?

Biorąc pod uwagę wielkość giełdy Binance i ich ostatnich inwestycji na rynkach indyjskich, możemy zacząć zadawać sobie pytania, czy zmierza to w dobrą stronę? Przejęcia na rynku kryptowalut z reguły nie są mile odbierane przez społeczność. Przykładem może być ostatnie przejęcie platformy Steemit przez Justina Sun’a – twórcy projektu TRON.Binance jest do tej pory niezależna giełda, która za opłatą listinguje coiny na dwóch platformach: Binance i Binance DEX. Jednak społeczność pyta, czy Binance będzie miał rękę na pulsie by w należyty sposób przeprowadzać każdą kontrole jakości i określi, które coiny/tokeny zostaną wymienione na trackerze?

To samo dotyczy innych giełd. Czy Binance zmiażdży konkurentów, ograniczając niektóre dane? Może to być nie lada problemem, a Twitter już huczy od pytań. Jeden użytkownik pyta:

„Nie obrażając Binance, ale nie jest to wcale dobre dla kryptografii. CMC jest jak niezależna strona z listą wszystkich krypto. Kiedy ktoś przejmie giełdę lub firmę zajmującą się kryptowalutami, czy wtedy ktoś twierdzi, że nie będzie miał niejawnych stronniczości przy listingowaniu projektów? Cokolwiek się nie stanie, pieniądze przemówiły. ”

Larry Cermak, inny zwolennik kryptowalut, jest przekonany, że Binance wcale nie musi płacić 400 milionów dolarów, chyba że giełda chętnie wykorzysta ruch CMC. To jest właśnie to o czym wspominaliśmy powyżej, tutaj liczy się pieniądz i ruch na stronie, który może zostać wykorzystany w bardzo prosty sposób zarobku. Strona z ponad 200 milionami wyświetleń w ciągu ostatnich 6 miesięcy o tematyce finansowej może dawać przychody rzędu kilkuset tysięcy dolarów miesięcznie.

Dajcie znać w komentarzu co myślicie o tym przejęciu. Czy Binance tym sobie zaszkodzi, czy może trzymając pieczę nad główną stroną kryptowalutową polepszy jakość dostarczanych tam danych?

Rejestrując się na giełdzie Binance wspierasz rozwój CoinInsider.pl. Otrzymasz od nas pełne wsparcie w obsłudze platformy handlowej.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.