Binance ma wspierać 180 walut fiat do końca 2020 roku

Jedna z najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych, jaką jest Binance, przedstawiła swoje plany na 2020 rok. Jednym z nich ma być umożliwienie handlu między walutami fiat a kryptowalutami na dużą skalę. Changpeng Zhao, dyrektor generalny firmy, zapowiedział, że do końca roku giełda chce „wspierać ponad 180 walut fiducjarnych”.

Kryptowaluty dla każdego

Binance dodał obsługę 19 walut fiat w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Trzy kolejne zostaną dodane w przyszłym tygodniu, według dyrektora generalnego firmy, Changpeng Zhao.

CEO, wyjaśnił ponadto, że Binance „wierzy, że fiat będzie jeszcze długo koegzystował z kryptowalutami”. Dodał również, że giełda uważa iż współpraca z bankami i tradycyjnymi instytucjami finansowymi na tym etapie rozwoju kryptowalut jest niezbędna, aby przyciągnąć więcej ludzi do świata krypto.

Binance, poprzez to działanie chce umożliwić dostęp do kryptowalut dla jak największej ilości ludzi, z zachowaniem jak największej wygody. Dzięki temu, „ulica” będzie miała łatwy dostęp do kupna krypto, za walutę, którą znają i z którą czują się pewniej. Jest to sprytny manewr, który zdecydowanie może zwiększyć obroty giełd. Może się to okazać skuteczne zwłaszcza w krajach, które nie mają własnych giełd kryptowalutowych lub tych, które dopiero wchodzą w świat kryptowalut. W ten sposób, potencjalny nowy użytkownik od razu może skierować się w strone Binance.

Zhao wyjawił także, że giełda prowadzi rozmowy dotyczące dwóch „dużych” przejęć, które będą miały duży wpływ na rozwój firmy. Nie ujawnił on jednak więcej szczegółów.

Oprócz tego, ujawnił on również, że firma planuje dalszą decentralizację „pod każdym względem”, między innymi struktury zespołu, miejsc pracy, operacji, produktów i usług. Zhao dodał również, żę ma nadzieję na pełne otwarcie blockchainu Binance w 2020 roku. Więcej informacji na ten temat zostanie ujawnione, gdy giełda opracuje wszystkie szczegóły, natomiast nie może to nastąpić do momentu przejącią innych scentralizowanych giełd.

Jak widać rok 2020 przynosi wiele ciekawych informacji. Wiadomości te mogą napawać optymizmem, oraz pokazywać chęci do rozwoju giełdy. A Ty co sądzisz na temat giełdy Binance? Jesteś jej użytkownikiem? Daj znać w komenatrzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.