Bill Gates: Kraje potrzebują 6-10 tygodni, aby zatrzymać koronawirusa. Lekarstwo może być gotowe za 18 miesięcy

Bill Gates twierdzi, że panika koronawirusa jest nieistotna i apeluje o pozytywne nastawienie. Uważa również, że ​​dojrzały kraj może go pokonać w ciągu 6–10 tygodni. Mówi, że lek na koronawirusa może być dostępny za 18 miesięcy, a nawet wcześniej.

W środę Bill Gates stwierdził, że ludzie nie powinni panikować podczas rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dołączył do sesji AMA na Reddit i jeden z Redditorów zapytał: jaki jest możliwy czas kwarantanny? Gates wyjaśnił swoje stanowisko:

„Jeśli dany kraj dobrze sobie radzi z testowaniem i „ skutecznie go zwalcza”, to w ciągu 6-10 tygodni powinien zobaczyć bardzo niewiele przypadków zakażeń. Obecnie wiele przypadków choroby jest w bogatych krajach. Dzięki odpowiednim działaniom, mowa tutaj o testowaniu i dystansowi społecznemu, w ciągu 2-3 miesięcy bogate kraje powinny już nie odnotowywać wysokich poziomów infekcji. Martwię się o wszystkie szkody ekonomiczne. Najgorzej będzie jeśli sytuacja z wirusem wpłynie na rynki i kraje rozwijające się, które nie mogą pozwolić sobie na sprawne zarządzanie dystansem społecznym w taki sam sposób jak kraje bogate. Biedniejsze mają znacznie niższe możliwości szpitalne”.Odpowiadając na pytania dotyczące leczenia koronawirusem, Gates twierdzi, że może to potrwać do 18 miesięcy:

„Pierwsze szczepionki, które otrzymamy, trafią do pracowników służby zdrowia i pracowników sytuacji krytycznych. Myślę, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, zajmie to maksymalnie do 18 miesięcy.

Gates przekazał opinii publicznej, że naukowcy pracują nad osobistymi zestawami testowymi, z których ludzie mogą korzystać w domu. Przez wiele lat Bill i Melinda Gates obracali się w sferze naukowej. Znają dobrze poblemy wynikające z radzenia sobie z problemami medycznymi, szczepionkami, zaopatrzeniem bibliotek, działalnością charytatywną i nie tylko. Kilka dni temu Bill opuścił zarząd Microsoft. Opuścił także Berkshire Hathway. Wszystko po to, aby bardziej koncentrować się na działalności charytatywnej i naukowej.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów ostrzegła przed wirusami podobnymi do eboli

Fundacja od dawna wydaje materiały na temat rozprzestrzeniania się wirusów. W 2015 roku Bill Gates wygłosił wnikliwe przemówienie TED, przedstawiając dynamikę wirusów. Gates przygotował raport PDF pełen danych dla New England Journal of Medicine. Tam twierdzi, że epidemia wirusa Ebola powtarza się z czasem. Fundacja brała udział w tworzeniu Centrum gotowości na epidemię. Jeden z użytkowników zapytał Gatesa o ogólnoświatowe testy. Odpowiada, że ​​w Stanach Zjednoczonych system nie jest jeszcze dobrze ugruntowany:„Testy w USA nie są jeszcze dobrze zorganizowane. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni rząd to naprawi, otwierając stronę internetową, na której można znaleźć informacje o testach domowych i kioskach w których będzie można je nabyć. W tej chwili wszystko jest trochę zdezorientowane. W Seattle, „U of W” zapewnia tysiące testów dziennie, ale nikt nie jest podłączony do krajowego systemu śledzenia.

Ilekroć pojawia się pozytywny test, należy zrozumieć dokładnie gdzie jest choroba i czy musimy wzmocnić dystans społeczny. Korea Południowa wykonała w tym świetną robotę, w tym śledzenie kontaktów cyfrowych. ”

Bill wzywa do stworzenia specjalnej strony internetowej, na której ludzie mogą doszukiwać się informacji i narzekać na pomoc. Bill twierdzi, że bez jednolitego systemu skarg nie poznamy dokładnej listy żądanych rzeczy, które mogą pomóc w zwalczaniu rozprzestrzenianiu się choroby. Pełne AMA z Billem Gatesem można przeczytać tutaj.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.