Bilety kolejowe w Japonii będzie można wkrótce kupić za pomocą kryptowalut

Kryptowaluty w Japonii z pewnością są bardzo docenianymi aktywami cyfrowymi. Japończycy dojeżdżający do pracy wkrótce będą mogły zapłacić za przejazdy pociągiem za pomocą kryptowalut.

Dostawca usług internetowych Internet Initiative Japan (IIJ) i firma kolejowa East Japan (JR East), jeden z największych operatorów kolejowych w Japonii, przedstawili plany współpracy nad projektem, który pozwoli podróżnym płacić za bilety kolejowe za pomocą kryptowalut.

Nowy system umożliwiłby uzupełnienie inteligentnych kart Suica, wydawanych przez JR East, o kryptowalutę za pośrednictwem japońskiej giełdy DeCurrent, która został niedawno zlicencjonowana przez Japan Financial Services Agency (FSA) i wkrótce zostanie uruchomiona.

Kryptowaluty obsługiwane przez DeCurrent obejmują Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) i Ripple (XRP). Ethereum (ETH) zostanie dodane tego lata. Krążą pogłoski, że stablecoin, taki jak J Coin z Mizuho Financial Group, również przejdzie listing.

Obecnie w oficjalnym raporcie firmy znajduje się ponad 70 milionów kart Suica. Karty są również używane w około 580 000 sklepów typu convenience w całym kraju.

Na początku lutego, Argentyna dodała opcję płacenia za transport publiczny kryptowalutą. Użytkownicy krajowych bezprzewodowych kart SUBE mogą teraz kupować bilety metra, autobusowe i kolejowe za pomocą Bitcoina.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.