Ban krypto kanałów błędem Youtube?

Ostatnie zablokowanie przez Youtube treści dotyczących kryptowalut nie odbiło się bez echa wśród krypto społeczności. Jak się obecnie okazuje, cała sytuacja może być jedną wielką pomyłką ze strony portalu. Ostatnie dowody wskazują, że przyczyną całej sytuacji mógł być nadgorliwy algorytm, który miał doprowadzać do blokowania kanałów oraz filmów.

Ostatnimi czasy bardzo gorącym tematem była sprawa kryptowalut na Youtube. Portal zablokował znaczną część angielskojęzycznych kanałów dotyczących kryptowalut oraz usunął wiele filmików w tym temacie, głównie związanych z Bitcoinem. Działanie to doprowadziło do wielkiego poruszenia w społeczności kryptowalut, wywołując nie małą panike wśród wielu użytkowników.

Jak się teraz okazuje, cała sytuacja może być być jedną wielką pomyłką wynikającą z błędu internetowego giganta. Według ostatnich doniesień przyczyną tego miał być nadgorliwy algorytm, który blokował treści związane z kryptowalutami i Bitcoinem.

Youtube przywraca usunięte treści

Ban dotyczył ponad 35 kanałów związanych z kryptowalutami i według najnowszych doniesień wszystkie zostały przywrócone, włącznie z usuniętymi filmami. Sytuacja ta wzbudziła jednak spory niepokój, zwłaszcza z powodu dosyć długiego braku kontaktu ze strony Youtube. Nastąpiła ona stosunkowo niedawno, poprzez odpowiedź na tweet wysłany przez Carla The Moon. TeamYoutube odpowiedział krótkim wyjaśnieniem:

„Cześć, to był błąd z naszej strony podczas procesu sprawdzania – Twój film powinien zostać przywrócony a ostrzeżenie rozwiązane. Daj nam znać, jeśli uważasz inaczej!”

Mimo pozytywnego zakończenia całej sytuacji, internetowy gigant stracił zaufanie użytkowników, a zwłaszcza twórców. Spowodowało to duży wzrost zainteresowania dotyczącego zdecentralizowanych platform, pozwalających udostępniać treści. Chociaż filmy zostały przywrócone, wielu YouTuberów wyraziło chęci przejścia na platformy społczenościowe oparte na blockchain.

Jedną z takich platform jest LBRY, czyli zdecentralizowana platforma służąca do publikowania treści, z której korzysta już ponad pół miliona użytkowników. Jej temat rozwijamy szerzej, razem z czymś co lubicie najbardziej, czyli kolejnym airdropem!

A Wy co myślicie o całej sytuacji, czy Youtube ma jeszcze szanse odzyskać zaufanie wśród krypto społeczności? Dajcie znać w komentarzach!

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.