Bakkt otwiera usługę powierniczą Bitcoin dla wszystkich instytucji, kontrakty terminowe nowe ATH

Platforma Bakkt właśnie ogłosiła, że ​​zezwoli teraz wszystkim instytucjom na korzystanie z ich usług jakim jest powiernictwo Bitcoina. Wcześniej tylko Ci handlujący kontraktami futures na platformię mieli dostęp do Bakkt Warehouse.

Wiadomości pojawiła się zaraz po tym, gdy kontrakty terminowe na platformie Bakkt osiągają kolejne rekordowy poziomy obrotu. Po dość ponurym początku handlu na platformie wydaje się, że zainteresowanie wzrosło.

Bakkt zaoferuje wszystkim klientom instytucjonalnym dostęp do swojego magazynu powierniczego Bitcoin

Zgodnie z postem na blogu Bakkt, firma otwiera regulowaną usługę powierniczą Bitcoin dla wszystkich instytucji. Bakkt Warehouse wprawdzie ruszył już we wrześniu, przed uruchomieniem kontraktów futures. Jednak wcześniej był zarezerwowany tylko dla klientów chcących handlować fizycznie rozliczonymi kontraktami futures na Bitcoiny.

Departament Usług Finansowych (NYDFS) w Nowym Jorku przyznał ostatnio platformie zezwolenie na oferowanie usług powierniczych klientom globalnym. Już teraz korzystają z usługi Pantera Capital, Galaxy Digital i Tagomi. Bakkt pisze, że jest w trakcie dołączania dodatkowych klientów do usługi magazynowej.

Adam White z Bakkt opisuje w poście usługę powierniczo-magazynową jako „być może kluczowe ogniwo” potrzebne do instytucjonalnego przyjęcia Bitcoina. Dodaje:

„Bezpieczne przechowywanie zasobów cyfrowych wymaga kompleksowego podejścia do bezpieczeństwa. Instytucje i wyrafinowani inwestorzy… wymagają sprawdzonej infrastruktury, solidnych kontroli operacyjnych i niezależnego nadzoru. ”

White opisuje również niektóre procedury Bakkt, które zapewniają bezpieczeństwo zasobów cyfrowych klientów. Wspomina o polisie ubezpieczeniowej na 125 milionów dolarów, segregacji obowiązków osobistych, procesie audytu, który przechodzi, oraz wielu innych funkcjach mających na celu ochronę funduszy klientów.

Zainteresowanie kontraktami futures firmy Bakkt nadal rośnie

Pomimo braku spektakularnego debiutu zainteresowanie kontraktami Bitcoin na Bakkt w końcu zaczyna rosnąć. W piątek 8 listopada platforma pobiła swój dotychczasowy rekord. W codziennej sesji handlowano 1 741 kontraktami futures na bitcoiny. Całkowita wartość wyniosła prawie 15,5 miliona dolarów.


Chociaż liczby te są nadal nieznaczne w porównaniu z innymi wolumenami obrotu giełd kryptowalut to biorąc pod uwagę, że w miesiąc po uruchomieniu Bakkt odnotowywało jedynie wartości od 200 000 do 1,9 miliona USD dziennie, obecne wolumeny są znacznym wzrostem.

Dzisiaj Bakkt ponownie próbuje przebić nowe rekordy. Handlowcy wymienili już 1018 kontraktów futures na bitcoiny na zaledwie jednej trzeciej drogi w trakcie bieżącej sesji. Monitorujące konto na Twitterze Bakkt Volume Bot (@BakktBot) prognozuje dziś łączny dzienny wolumen 2,031 kontraktów. Będzie to równowartość ponad 17,75 miliona dolarów.

Przeczytaj także nasz pierwszy wpis przedstawiający premierę platformy Bakkt.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.