Gotowi na start Bakkt? „Fizyczne” Kontrakty Terminowe na Bitcoinie

Całkiem niedawno informowaliśmy o testowaniu nowej platformy do handlu Bitcoinem. Firma ICE wielokrotnie przesuwała termin wypuszczenia platformy do użytku, jednakże po 22 lipca, kiedy zostały ogłoszone pierwsze testy platformy wszystko zaczęło się układać. Zgodnie zapowiedziami nowojorskiej giełdy, platforma do handlu Bitcoinem o nazwie Bakkt wystartuje już jutro, czyli we wtorek 23 września 2019 roku.

Czemu to takie istotne?

Platforma Bakkt może okazać się czymś co rynkowi kryptowalut, głównie Bitcoinowi było potrzebne. Będzie ona pierwszą w historii platformą, która jest w pełni uregulowana i zabezpieczona przez urzędy w Stanach. Fundstrat uważa, że ​​uruchomienie Bakkt będzie głównym katalizatorem uruchomienia uczestnictwa instytucjonalnego. Od dłuższego czasu, inwestorzy detaliczni czekali wytrwale, aby inwestycje instytucjonalne mogły wejść w przestrzeń kryptograficzną. Uczestnictwo instytucji może zalać rynek kryptowalut ogromnym przypływem kapitału, wywołując tym samym hosse. Zdania są podzielone, na mediach społecznościowych pojawiają się wpisy od użytkowników krypto, które jednak świadczą o tym, że Bakkt nie wpłynie tak znacznie na kapitalizacje rynku.

Będą dwa rodzaje kontraktów terminowych. Dzienne kontrakty i miesięczne kontrakty terminowe. Informacje z sieci informują o tym, że systemy Bakkt algorytmicznie równoważą poziomy bezpieczeństwa związane z przechowywaniem zarówno na ciepłym, jak i zimnym portfelu.Co najciekawsze, żeby handlować tzw. kontraktami futures na platformie musimy wpłacać Bitcoiny. Wpłaty i wypłaty będą realizowane tylko i wyłącznie w bitcoinie, co w dłuższej perspektywie czasu może mieć ogromne znaczenie dla całego rynku ze względu na to że ludzie muszą kupić Bitcoina żeby móc tam handlować.

3,2,1… Start!

Start budzi wiele emocji. Znaleźliśmy opinie, które mówią że „whalesy”(Ci najbogatsi na rynku) zrobią specjalnie zrzutkę ceny, ponieważ zbyt wiele osób czeka na to że po uruchomieniu Bakktu cena BTC zacznie drastycznie iść w górę. Inni twierdzą że zobaczymy ogromną pompę na Bitcoinie. Radzimy jednak podchodzić do tego na chłodno. Co się stanie, czas pokaże.

Jedno jest pewne i najważniejsze w tym całym zamieszaniu – Bakkt otworzy furtkę dla dużych graczy i zapewni im BEZPIECZNY handel. Chyba każdy to rozumie, że nie ma nic ważniejszego przy obracaniu dużym kapitałem jak bezpieczeństwo. Uważamy że w dłuższej perspektywie, Bakkt będzie miał ogromne znaczenie dla całego rynku Bitcoina. Jakie jest wasze zdanie? Czy inwestorzy instytucjonalni dzięki takim platformom jak Bakkt wzniosą rynek kryptowalut na wyżyny? Podzielcie się swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej.


CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

Wybrane dla Ciebie:
Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.