Bakkt bije własny rekord w handlu kontraktami terminowymi Bitcoina

Bakkt, firma zajmująca się kryptowalutami prowadzona przez Intercontinental Exchange, ogłosiła, że we wtorek, 15 września osiągnęła rekordowy wolumen kontraktami terminowymi na Bitcoinie. Obrót kontraktami futures na ilość 15 955 odpowiadał za około 172 mln USD. Poprzedni rekord Bakkt to 11706 kontraktów terminowych na BTC (o wartości około 125 milionów dolarów) z 28 lipca. Wczorajszy rekord jest lepszy o 36%.

Kontrakty terminowe na Bitcoin to umowy sprzedaży lub kupna BTC w przyszłości za określoną cenę. Biorąc pod uwagę niedawne (niektórzy mogą powiedzieć „stałe”) wahania cen Bitcoina, inwestowanie pieniędzy w kontrakty futures są bardzo ryzykowne jeśli nie ma się wypracowanych umiejętności tradingowych oraz podstawowej wiedzy z funkcjonowania rynku.

Volumen na CME (na górze) w porównaniu do volumenu Bakkt (na dole). 
Wykres: Skew

Pomimo dobrych wiadomości dla Bakkt, platforma ta nadal ustępuje swojemu głównemu konkurentowi: CME. Na CME odnotowaliśmy dzisiaj volumen na poziomie 262 milionów dolarów, co jest niewielkim wynikiem w porównaniu z 1,1 miliarda dolarów. Taki obrót został osiągnięty 2 września.

Handel kontraktami terminowymi jest dostępny na jednej z topowych giełd kryptowalutowych: Binance. Rejestrując się na Binance wspierasz rozwój serwisu coininsider.pl i otrzymujesz zniżki na opłaty transakcyjne.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.