Analiza fundamentalna: gdzie sprawdzać postępy kryptowalut?

Analiza fundamentalna to kluczowa sprawa przy podejmowaniu decyzji o swoich inwestycjach, dlatego warto uwzględniać czynniki, które są naprawdę istotne. Pamiętajmy, że strony internetowe i media społecznościowe projektów to nie są obiektywne źródła, które pomogą dokonać trafnej oceny.

Oczywiście, w myśl zasady „inwestuj w to co rozumiesz„, warto dowiedzieć się jakie są założenia projektu, jakie rozwiązania wdraża zespół i w jaki sposób to co oferują jest lepsze od istniejących rozwiązań. To jednak za mało żeby podjąć dobrą decyzję.

Warto obserwować jak rozwija się społeczność projektu, ale również jak działa zespół. Większość projektów związanych z blockchainem prowadzi swój profil na Facebooku, Twitterze, Bitcointalk i tam najczęściej użytkownicy szukają informacji. Wiele osób pomija jednak to co jest naprawdę ważne, czyli postęp pracy nad projektem.

Serwis Github, w którym również większość poważnych projektów blockchainowych prowadzi swój kanał jest źródłem bardzo istotnych informacji. Możemy tu zobaczyć jak wiele osób realnie pracuje nad kodem źródłowym, jak często jest on aktualizowany i tym samym sprawdzić zaangażowanie ludzi, których jakby nie było inwestujemy kupując ich kryptowalutę.

www.cryptomiso.com

Możemy śledzić każdy taki profil na Githubie osobno, ale jest również użyteczne narzędzie, dostarczające wiele przydatnych statystyk w jednym miejscu: https://cryptomiso.com/

Oczywiście, nie można traktować tych danych jako wyznacznika, ale jako jeden z wielu wskaźników pomocnych przy podejmowaniu decyzji. W ciągu ostatnich 6 miesięcy, dużo aktualizacji developerskich przeprowadził projekt 0x (ZRX).

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

[wtpsw_carousel]

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz