Akcje Tesli dają pstryczka w nos Bitcoinowi. Spore wzrosty po publikacji raportu

Akcje Tesli pobiły Bitcoina. Tak… dosłownie Bitcoin dostał pstryczka w nos od firmy Elona Muska. Inwestorzy Bitcoina mogą być nie zadowoleni z faktu, że Tesla przewyższa Bitcoina (z wyjątkiem sytuacji, gdy również zainwestowali w Teslę). Jeśli spojrzymy na dokładne dane od 1 stycznia, cena BTC wzrosła o około 30%, podczas gdy Tesla wzrosła o 38%. W ciągu 5 ostatnich miesięcy, wartość 1 akcji Tesli wzrosła o ponad 180%.

Ponownie nowy rekord

Po ostatniej prezentacji nowego produktu o nazwie „CyberTruck” Tesla nie odczuła tego wzrostami ceny akcji. Dla przypomnienia, w listopadzie, kiedy ujawniono słynny Cybertruck, a Elon rozbił w nim szybę, akcje Tesli zaczęły spadać. Dokładnie tego dnia, 22 listopada, spadły o ponad 6% do 317 USD. Wiele osób twierdzi, że zrobił to specjalnie by świat internetu zalała fala memów co pomogło by w darmowym marketingu. Tak też się stało, genialne zagranie czy wpadka z pozytywnym wynikiem?

Stało się również coś dziwnego. Ludzie nagle zaczęli lubić projekt „Mad Max”, czyli pojazdy z kanciastym wyglądem. Nowe maszyny zaczęły stanowić około 6% całkowitej sprzedaży. Od tego tygodnia Tesla zaczęła iść w górę. W momencie pisania tego artykułu, w piątek 31 stycznia 2020 roku, akcje wzrosły o ponad 10% do niesamowitego poziomu 640,81 USD.

Wracając do Bitcoina. Jeśli zauważyliście (a wiemy, że tak), Bitcoin również rośnie w niesamowitym tempie. W ciągu ostatniego tygodnia jego cena wzrosła ponad 15% wracając na poziomy 9400 USD.

Niektórzy twierdzą, że wzrosty nastąpiły, gdy Elon Musk skomentował niedawno, że jest wielkim fanem kryptografii. Wypowiadając się w zeszłym tygodniu na podkaście Tesli, Musk bronił kryptowalut, mówiąc, że one wcale nie muszą funkcjonować w darkwebie do nielegalnych celów. Dodał również, że uważa krypto za skuteczny zamiennik gotówki o czym możecie poczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Tesla to firma fizyczna – Bitcoin nie

Chociaż wielu fanów Bitcoina jest niezadowolonych z tego, że Tesla osiąga lepsze wyniki niż Bitcoin, naprawdę tego oczekiwano. Jeśli myślisz racjonalnie, Tesla jest firmą, która może wyprodukować rzeczywisty produkt. Tesla to firma, która może zmienić losy swoich akcji, przedstawiając kwartalne raporty. Firma Elona, przedstawiła wczoraj, że jej przychody w czwartym kwartale 2019 roku wyniosły 7,38 mld USD, co oznacza wzrost o 2% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Dzięki temu raportowi ceny akcji teraz szybują.

Jeden miesiąc zwycięzcą nie uczyni Tesli. Jeśli spojrzymy na BTC i jego 10-letni wykres okazuje się, że nadal jest to najlepszy składnik aktywów, w jaki można zainwestować. Oprócz tego, że jest najlepiej działającym składnikiem aktywów ostatniej dekady, to zdecydowanie jest to atrakcyjna przystań dla inwestorów, którzy chcą uciec od ryzyk ekonomicznych i geopolitycznych. Rzućmy okiem na kilka przykładów. Przyjrzymy się rocznym zwrotom: jeśli zainwestujesz np skarbiec USA, otrzymasz 2% zwrotu. Jeśli zdecydowałeś się zainwestować np. w złoto, otrzymasz 18%. Lepszym wynikiem w 2019 wykazała by się inwestycja jeśli wybirałbyś Nasdaq jako swoją główną inwestycję.

Jeśli chodzi o Bitcoina, twoja inwestycja z początku 2019 roku, zgodnie z dzisiejszym kursem wzrosła by prawie 200%

Jeśli spojrzymy na zmianę cen akcji i porównamy ją ze zmianą ceny złota – otrzymalibyśmy dwie diametralnie przeciwne krzywe. I to jest normalne. Ilekroć na świecie dzieje się coś (wojny, epidemie, itp…), które mogą wstrząsnąć stabilnością dolara, inwestorzy wybierają złoto. To samo dotyczy Bitcoina. Bitcoin podąża prawie tą samą krzywą co złoto, choć na znacznie wyższym poziomie.

Wybrane dla Ciebie:Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.