AAVE pozyskało 25 milionów dolarów, aby udostępnić DeFi instytucjom

Dyrektor generalny Aave, Stani Kulechov, mówi, że inwestycja pomoże firmie w ekspansji na rynki azjatyckie i „przybliży DeFi do użytku instytucjonalnego”.

W skrócie:

  • Aave otrzymało 25 milionów dolarów w nowym finansowaniu.
  • Inwestycja pochodzi między innymi od firm takich jak: Blockchain Capital, Standard Crypto oraz Blockchain.com.
  • Aave przechodzi na nowy token zarządzania AAVE w celu dalszej decentralizacji platformy.

Zdecentralizowany protokół pożyczek/wypożyczania Aave, ogłosił dzisiaj pozytywną inwestycję w wysokości 25 milionów dolarów. Kwota ta między innymi pochodzi od firm takich jak: Blockchain Capital, Standard Crypto i Blockchain.com.

„Aave zebrał fundusze od inwestorów strategicznych, aby przybliżyć DeFi do zastosowań instytucjonalnych i zwiększyć wielkość zespołu, aby obsługiwać wzrost na rynkach azjatyckich”

– powiedział CEO Stani Kulechov, dodając, że nowi interesariusze będą uczestniczyć w zarządzaniu protokołem i ustalaniu stakingu.

Aave pozwala deponentom zarabiać na odsetkach. Deponenci zapewniają płynność pulom pożyczkowym, a użytkownicy mogą pożyczać kryptowaluty z niewielkim zabezpieczeniem. Jest to obecnie trzeci co do wielkości protokół w dynamicznie rozwijającym się sektorze finansów zdecentralizowanych (DeFi). Ogólna wartość zablokowanych w protokole przekracza 1,3 miliarda USD.

Nowo pozyskane fundusze uzupełniają kwotę 24 milionów dolarów, które zostały zebrane dzięki sprzedaży tokenów od czasu ogłoszenia projektu w 2017 roku.

LEND staje się AAVE

W tym miesiącu Aave zaczęło stopniowo przeistaczać swój token LEND do nowego, potężniejszego tokena AAVE, który zapewnia prawa głosu i prawa do stakingu, pozwalając społeczności mieć większy wpływ na decyzje i zwiększając decentralizację. Aave nazywa ten proces „Aavenomiką”.

„Aave zmierza teraz w kierunku AaveDAO, co oznacza, że po migracji z LEND do AAVE każdy będzie mógł wbudować nową funkcjonalność w protokół wraz z zespołem Aave, skutecznie decentralizując rozwój i zarządzanie.”

– wyjaśnił Kulechov

Aktualizacja Aave V2 ma dać użytkownikom również nowe funkcje, takie jak: tokenizacja długu, depozyty o stałym oprocentowaniu, optymalizacja gazu (używanego do opłat transakcyjnych) i wiele innych.

Ratio zamiany wynosi 100 LEND na 1 AAVE, a nowy token ma kapitalizację rynkową wynoszącą prawie 637 milionów USD. Posiadacze AAVE będą mogli głosować nad protokołem i jego zasadami, a zmiany w protokole zostaną przesłane za pośrednictwem propozycji ulepszeń Aave (Aave Improvement Proposals – AIP).

W zeszłym tygodniu Gemini stała się pierwszą dużą giełdą kryptowalut, która dodała nowy token AAVE i umożliwiła jego przechowanie.

Pożyczki błyskawiczne Aave – które dają użytkownikom dostęp do dziesiątek milionów kapitału za niewielką opłatą- okazały się jednym z najpopularniejszych produktów. Pod koniec września zespół ogłosił, że w ciągu dziewięciu miesięcy od uruchomienia Aave przeprowadzono obrót na 500 milionów dolarów pożyczek błyskawicznych.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.