10 najbardziej wpływowych pionierów rynku kryptowalut

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z sukcesu kryptowalut na przestrzeni kilku ostatnich lat. Nie byłoby to możliwe bez udziału wyróżniających się pionierów, takich jak inwestorzy, osoby ze środowiska politycznego, deweloperzy itp. Jednak jedną z grup, która odniosła sukces i rozgłos na rynku kryptowalut, jest grupa pionierów, którzy musieli wprowadzić swoje projekty kryptowalutowe. Te osoby nie reprezentują określonego zawodu, niektórzy z nich wiele wycierpieli w swojej poprzedniej części życia, są osobami ciężko pracującymi, a niektórych można zaliczyć do grupy marzycieli. Niektórzy z pionierów są inżynierami, a niektórzy są dziennikarzami, jednak niewielu z nich nazywa samych siebie biznesmenami itd.

W tym artykule poznamy 10 najlepszych pionierów na rynku kryptowalut, których osiągnięcia i wkład jest nie do porównania.

1. Vitalik Buterin:

Jedna z najbardziej wpływowych osób na tej liście. Vitalik Buterin to ten, który założył i wynalazł jedną z najbardziej udanych technologii opartych na blockchainie, którą dziś znamy jako Ethereum. Ta platforma obsługuje nie tylko monetę Ether, ale także inne kryptowalut. Firma osiągnęła doskonałe wyniki w swojej dziedzinie i przez długi czas była nastawiona na zysk. Poza tym jest także pisarzem i wydawcą magazynu Bitcoin. Udział Vitalik’a w grze kryptowalut jest niewiarygodny, biorąc pod uwagę jego bardzo młody wiek.

2. Roger Ver:

Jak ta lista może istnieć bez Rogera Ver? Uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w branży krypto. Jest jednym z ludzi, którzy inwestują w wiele takich startupów, jak Bitcoin.com, Z.cash itd. Kiedy pojawia się wydarzenie związane z kryptowalutami, Roger jest tam obecny i bardzo często wypowiada się na dany temat. Jeśli mówimy o jego historii, został kiedyś oskarżony o sprzedaż materiałów wybuchowych. Po sprawie przeniósł się do Japonii. Ponownie odzyskał swoje obywatelstwo swoje kraju, którym są Stany Zjednoczone. Jego wkład w kryptowaluty jest niewiarygodny i ogromny. Oprócz swoich wkładów na rynek kryptografii, jest zwolennikiem pokoju i wierzy w indywidualizm.

3. Brian Armstrong:

Jest doskonały w swoich przedsięwzięciach. Dwukrotnie ukończył studia licencjackie: informatyke i ekonomie. Ponadto ukończył studia podyplomowe z informatyki. Obecnie jest współzałożycielem giełdy finansowo-kryptowalutowej: Coinbase. Wystąpił także w filmie „The Rise and Rise of Bitcoin” w 2014 roku. Jest jedną z osób, które wprowadziły świat kryptowalut w nowy lepszy wymiar.

4. Brad Garlinghouse:

Obecny CEO najbardziej wydajnej kryptowaluty w 2017 roku, Ripple. Brad nie jest osobą, którą należy szczególnie przedstawiać. Jest geniuszem technicznym i pracował w technologiach takich jak Yahoo, AOL, Flickr itp. Jego wkład w ten rynek, szczególnie Ripple, jest niesamowity. Ripple działa jako zoptymalizowana platforma do przepływów walut dla banków. Brad był jedną z najbardziej wpływowych osobowości na naszym rynku i zasługuje by być na piątym miejscu.

5. Charlie Lee:

Charlie Lee pracował przez jakiś czas jako dyrektor ds. Inżynierii w Coinbase, ale teraz jest twórcą kryptowaluty Litecoin. Oprócz tego zarządza także kilkoma innymi projektami związanymi z blockchainem. Zanim dołączył do tego rynku, był inżynierem w takich firmach jak Google i Guidewire Software. Niektórzy uważają, że dostał motywację do wynalezienia Litecoin z wad, które zauważył w Bitcoinie i innych najpopularniejszych walutach. Litecoin używa specjalnego protokołu co czyni go tak popularnym.

6. Nick Szabo:

Nick jest jedną z wpływowych osobowości na rynku krypto. Dostarczał innowacyjne koncepcje kontraktów na kryptowalutach i blockchainie. Powiązał kryptowaluty z handlem. Dał pojęcie „bit gold”, jeszcze zanim pojawił się pomysł na tworzenie kryptowalut. Większość ludzi uważa, że był główną osobą, która zainicjowała budowę podstawowej architektury Bitcoina.

7. Andreas M. Antonopoulos:

Andreas napisał kilka książek takich jak „The internet of money” i „Mastering Bitcoins”. Większość jego książek była źródłem nauki mądrego inwestowania w bitcoina. Był inspiracją dla wielu inwestorów. Uczy także o kryptowalutach na uniwersytecie Cypress. Jest znanym mówcą oraz aktywną osobistością w wydarzeniach bitcoinowych i często mówi o różnych nowych i interesujących tematach związanych z branżą.

8. Olaf Carlson-Wee:

Olaf to kolejna osoba z najbardziej wpływowych osobowości w świecie kryptowalut. Pracował przy kilku projektach kryptograficznych, takich jak opracowanie modelu, który mógłby działać jako medium pomiędzy rynkiem kryptografii a dużymi inwestorami. Uruchomił także Poly chain Capital, który jest funduszem hedgingowym dla kryptowalut. Olaf prawdopodobnie może szczycić się tytułem pierwszego pracownika Coinbase.

9. Don Tapscott:

Don jest obecnym dyrektorem Instytutu Badawczego Blockchain. Ten instytut jest odpowiedzialny za tworzenie rządowych strategii i strategii kryptowalut. Napisał także jedną ze słynnych książek w tej dziedzinie, „Blockchain Revolution”. Ta książka mówi o wpływie blockchaina i kryptowalut na świecie. Od dawien dawna jest jednym z najlepszych współtwórców rynku kryptowalut.

10. Marynarski Ravikant:

Naval Ravikant, Indianin z pochodzenia, jest człowiekiem, który specjalizuje się w oprogramowaniu. Pracował w renomowanych firmach takich jak Twitter czy Uber, ale potem skupił się na przestrzeni kryptowalut. Jego wkład w tę przestrzeń jest całkiem godny uwagi i rozwija się każdego miesiąca. Był wielkim zwolennikiem ICO. Jest także jednym z inwestorów wielu startupów, głównie wiążących ze sobą technologię blockchain i kryptowalut. Przedstawia swoje poglądy na różne powiązane tematy, czasem negatywne, a raz pozytywne.

Jeśli Twoim zdaniem, są osoby, które zasługują na to by być na liście pionierów to daj nam znać o tym w sekcji komentarzy poniżej. Pamiętajmy iż, pionier to nie to samo co influencer.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.