Prezes SEC potwierdza: Kryptowaluty, takie jak Ethereum nie są papierami wartościowymi

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) potwierdził poprzednie stanowisko swojej agencji, że Ethereum (ETH) nie jest produktem zabezpieczającym i jako taki podlega innej strukturze regulacyjnej, która jest znacznie bardziej przyjazna rynkowi kryptowalut. Dodał również, że kryptowaluty podobne do Ethereum nie są również klasyfikowane jako papiery wartościowe. Żadne konkretne kryptowaluty nie zostały wymienione. Z pewnością jest to pozytywne, lecz nie tak bardzo zaskakujące dla inwestorów Ethereum. Fakt, że Ethereum nie jest uważany za pap. wartościowy przez amerykański organ nadzorujący regulacje, jest niewątpliwie dobrą wiadomością dla kryptorynku, ponieważ inwestorzy nie muszą być akredytowani w celu zakupu wyżej wymienionego aktywa. Nie ma obawy przed zbliżającym się zastojem regulacyjnym. Inwestorzy kryptowalut najbardziej ciekawi są stanowiska jakie wyda SEC w sprawie Ripple (XRP) – kryptowaluty powiązanej z firmą Ripple.

W czerwcu zeszłego roku SEC jasno stwierdziło, że ani Bitcoin, ani Ethereum nie są papierami wartościowymi. W listopadzie Clayton zwrócił uwagę, że decentralizacja była jednym z głównych czynników decydujących o stanowisku.

Jay Clayton: SEC podjął zrównoważone podejście regulacyjne w kierunku Crypto

Chociaż wielu inwestorów i entuzjastów kryptowalut postrzega agencje regulacyjne, takie jak SEC jako „te szkodliwe”, które mają powstrzymać innowacje, które mogą stanowić ryzyko dla inwestorów to Clayton wyjaśnił w niedawnej odpowiedzi  na list od Coin Center, że jego zdaniem agencja podjęła już zrównoważone podejście do regulacji rodzących się, innowacyjnych rynków.

„Ogólnie uważam, że przyjęliśmy zrównoważone podejście regulacyjne, które wspiera innowacje w tym obszarze, jednocześnie chroniąc inwestorów i rynki” – wyjaśnił przewodniczący Clayton, odnosząc się do stosowania federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych do aktywów cyfrowych.”

Co ważne, wraz z potwierdzeniem wcześniejszych decyzji jego agencji dotyczących klasyfikacji kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum jako produktów nie będących papierami wartościowymi, Clayton wyjaśnił również, że będą nadal korzystać z „testu Howey” wraz z innymi testami opracowanymi w oparciu o orzecznictwo w celu określenia regulacji status aktywów.

„Ogólnie rzecz biorąc, sprawdzamy, czy zasób cyfrowy pasuje do definicji zabezpieczenia określonej w federalnych przepisach dotyczących papierów wartościowych… Stosujemy również testy opracowane na podstawie orzecznictwa, w tym dobrze ugruntowany test „umowy inwestycyjnej” sformułowany przez Sąd Najwyższy w SEC”

Czy XRP może być Papierm Wartościowym?

Od dawna spekulowano, że XRP może być produktem papierów wartościowych w ramach regulacji prawnych określonych przez SEC – ścisły związek kryptowaluty z firmą FinTech Ripple nie pomógł jej w tej sprawie. Mimo to społeczność kryptowalutowa była zaskoczona, że ​​coin XRP został niedawno dodany na giełde Coinbase. Niektórych inwestorów skłoniło to do twierdzenia, że ​​giełda zdecydowała sama poprzez dokładny proces badawczy i – że zasób cyfrowy nie jest w rzeczywistości produktem papierów wartościowych. Czy XRP otrzyma miano nie klasyfikującego się aktywa do papierów wartościowych? Jeśli tak, to społeczność z pewnością będzie zadowolona dowiadując się, że potężna agencja jaką jest SEC coraz bardziej interesuje się przyjaznym regulowaniem i klasyfikowaniem poszczególnych kryptowalut.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.