CoinGate potroiło ilość transakcji opartych na kryptowalutach. XRP zyskuje na popularności

Pomimo niekorzystnych warunków rynkowych, system płatniczy CoinGate oznajmił, iż przetworzył około 300 tyś. płatności w 2018 r. – trzykrotnie więcej niż w roku 2017. Firma, która zarejestrowana jest na Litwie akceptuje ponad 50 różnych kryptowalut, a kolejne są dodawane regularnie.

Najpopularniejszą opcją płatności jest Bitcoin. „Jednak po uruchomieniu płatności za pomocą Litecoin’a i Ethereum udział Bitcoin’a w zawieranych transakcjach znacznie się zmniejszył. Widzimy także znaczące użycie XRP do celów płatności. Od początku lutego, kiedy zaczęliśmy wspierać płatności XRP, widzimy, że liczba transakcji rośnie każdego dnia. ”- powiedziała Veronika Mishura, menedżer ds. marketingu CoinGate dla Cryptonews.com.

Dodanie płatności opartych na Ethereum i XRP, a także dzięki Lightning Network – rozwiązaniem skalowania drugiej warstwy początkowo uruchomionym dla Bitcoin’a, ale teraz dostępnym także dla innych kryptowalut, pomogło w popularności usługi CoinGate i „podwoiło liczbę użytkowników”. Według firmy w ich sieci znajduje się ponad 4500 kupców.

Lighting Network

Lightning Network zyskał na popularności głównie od początku tego roku, najprawdopodobniej z powodu braku przyjaznych dla użytkownika technologii, które pozwoliłyby dokonywać płatności za pomocą tego systemu.

„Wierzymy, że istnieje spory potencjał dla Lightning Network. Kiedy wdrożyliśmy go w naszym systemie (wrzesień 2018 r.), było duże zainteresowanie, ale nie zbyt wiele zleceń płatności ”, powiedziała Mishura, dodając później:„ Jednak od początku 2019 r. liczba transakcji gwałtownie wzrosła ”.

System CoinGate jest dostępny dla sprzedawców i firm w ponad 100 krajach, ale nie w Stanach Zjednoczonych. „Pracujemy głównie z firmami europejskimi. Większość naszych użytkowników pochodzi z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polski ”- powiedziała Mishura.

Branże, które preferują otrzymywanie płatności kryptowalutowych to hosting, VPN, gry i materiały dla dorosłych.

CoinGate jest kolejnym przykładem rosnącej popularności płatności kryptowalutowych – bez większego uwzględnienia warunków rynkowych. Inny procesor płatności – BitPay, powiedział w grudniu ubiegłego roku, że średnia wartość zakupu detalicznego dokonanego przy użyciu BTC wzrosła. Od 107,66 $ w 2016 roku, przez 347,84 $ w 2017 roku, do 682,23 $ w roku 2018.

Dodatkowo, cała branża płatności kryptowalutowych będzie musiała dostosować się do nowych przepisów, ale według CoinGate nie ma się czym przejmować.

„Prawdopodobnie przepisy będą dla nas poważną zmianą. Chodzi o to, że zasady zmieniają się dla firm kryptowalutowych, które działają w Europie, więc jesteśmy zobowiązani do adaptacji. W większości przypadków przepisy mają zapewnić, że żaden nieuczciwy użytkownik nie nadużywa naszego systemu (np. pranie pieniądze, aktywność terrorystyczna, nielegalne sklepy itp.). Jednak regularni kupujący mogą wziąć głębszy oddech, ponieważ przepisy nie będą miały na nich wpływu.” – podsumowała Mishura.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.